Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Potpisan novi Kolektivni ugovor za radnike Komunalnog poduzeća Križevci

Nakon što su pregovori uspješno privedeni kraju, jučer je potpisan novi Kolektivni ugovor za radnike Komunalnog poduzeća Križevci. Rezultat je to konstruktivnog dijaloga između pregovaračkih odbora sindikata i poslodavca, uz aktivnu podršku Grada Križevaca kao većinskog vlasnika.

Potpisivanjem ovog Ugovora postignut je maksimum u okviru trenutnih financijskih mogućnosti, uz jasan zaokret prema održivom sustavu plaća i zaštiti prava radnika. Novi ugovor ne donosi samo kratkoročna poboljšanja, već postavlja temelje za dugoročnu stabilnost. Osim korekcija plaća, najavljen je i srednjoročni plan rasta primanja, kao i ulaganja u novu opremu.

Predsjednik Uprave Komunalnog poduzeća Križevci, Domagoj Šturbek, istaknuo je važnost zaposlenika kao ključnog čimbenika uspješnog poslovanja: „Naš fokus ostaje na radnicima, koje želimo pravedno nagrađivati jer su oni na prvom mjestu. Iako su tržišni uvjeti izazovni, vjerujem da ćemo u nadolazećem razdoblju uspjeti ostvariti dodatna poboljšanja njihovih prava i radnih uvjeta“, rekao je Šturbek.

Sličan stav iznijela je i članica Uprave Marija Vragović: „Uz podršku gradonačelnika, koji je pokazao razumijevanje za obje strane u pregovorima, uspjeli smo doći do kvalitetnog rješenja. Ovo nije naš krajnji cilj, već važan korak naprijed. Vjerujemo da ćemo u budućnosti stvoriti još bolje uvjete za sve naše radnike.“

Gradonačelnik Tomislav Katanović naglasio je kako je cilj Grada osigurati kvalitetne uvjete rada: „Želimo sustav u kojem će svaki radnik biti adekvatno nagrađen, imati na raspolaganju suvremenu opremu za rad i osjećaj sigurnosti u pogledu svoje budućnosti. Naš je interes prepoznati, cijeniti i zaštititi ljude koji svojim radom svakodnevno doprinose funkcioniranju našega grada.“

Na vrh