Poruka gradonačelnika povodom Dana neovisnosti Republike Hrvatske
Poštovane sugrađanke i poštovani sugrađani,
danas, na spomendan Dana neovisnosti Republike Hrvatske, prisjećamo se 25. lipnja 1991. godine, kada je Hrvatski sabor donio Ustavnu odluku o suverenosti i samostalnosti Republike Hrvatske te Deklaraciju o proglašenju suverene i samostalne Republike Hrvatske.
Ovaj dan prilika je da se s ponosom prisjetimo zajedništva i hrabrosti hrvatskog naroda te izrazimo duboku zahvalnost svim hrvatskim braniteljima koji su svojim životima i nesebičnom žrtvom ugradili temelje slobodne i neovisne Republike Hrvatske.
Neka nas ovaj spomendan podsjeti na trajnu vrijednost slobode te nas potakne da zajedništvom, odgovornošću i predanim radom nastavimo graditi naš grad i domovinu na dobrobit sadašnjih i budućih naraštaja.
Vaš gradonačelnik,
Tomislav Katanović