Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Brojni trkači trčali Križevcima

img-4439

U organizaciji Zajednice sportskih udruga Križevci i Atletskog kluba Križevci, a pod pokroviteljstvom Koprivničko-križevačke županije, Grada Križevaca i Općine Kalnik, u subotu, 10.rujna, u isto vrijeme održani su 13. Županijski polumaraton “Kalnik-Križevci `22 – KTC” te utrka ulicama grada 3. Križevačka osmina.  Start polumaratona i ove je godine bio na Kalniku, a pobjednik ovogodišnjeg polumaratona je Ivan Dračar iz HAAK Mladost. Drugo mjesto pripalo je Anti Živkoviću iz AK Dubrovnik, a treće mjesto osvojio je Danijel Peček iz AK Kvarner Rijeka.  Kod žena, prvo mjesto pripalo je Mariji Vrajić iz AK Maksimir, drugo mjesto osvojila Jasmina Ilijaš, a treće Doris Blažević. Uoči početka utrke 3. Križevačke osmine natjecatelje je pozdravio gradonačelnik Mario Rajn i označio start utrke dok su prigodan nastup održali Gradski puhački orkestar Križevci i Križevačke mažoretkinje. Nastupilo je 82 natjecatelja, a prvo mjesto osvojio je Ognjen Mergon, drugi je Oliver Orešić, a treće mjesto pripalo je Viktoru Sabo.  Od žena, prvo mjesto osvojila je Sara Špiranec, drugo mjesto Tara Večenaj, a treće mjesto pripalo je Martini Horvat.