>

4

GRADSKA UPRAVA - naslovna

Od 25 do 29.10.2017. sudjelovali smo na svjetskom  kongresu Living peace u Castel Gandolfu (Rim).  Održano je niz okruglih stolova, izlaganja i radionica.

IMG 20171026 WA0040

 

Uključili su se sudionici iz  29 zemalja, a glavne teme kongresa bile su: Vrijednosti mira - zlatno pravilo, Kocka mira- povijest, pedagogija, refleksija, Svjetska štafeta za mir, različite svjetske organizacije koje se time bave i iskustva dobre prakse. Između ostalih bila je prisutna gospođa Gabrielle Simond, predsjednica Universal Circle od Ambassadors od Peace. Predstavili smo naš grad, naše škole i Dječji vrtić Zraka sunca kroz projekte koje smo ostvarili u zajedničkoj suradnji o našem doprinosu miru i kvaliteti života u lokalnoj zajednici: Projekte Dječje aktivno ljeto, Bimbo chiama bimbo , Darujmo osmjeh gradu, te predavanje Utjecaj umijeća ljubavi na razvoj djeteta. U radu su aktivno sudjelovali Anna Lisa Gasparini, Ružica Bjeličić, Sanja Katanec, Marina Žuti i Tihomir Pleša.

Ružica Bjeličić

IMG 20171027 WA0018

Nazad na vrh